Mgr Katarzyna Winiarek (Szczygieł) – założycielka Centrum Dietetyki, dietetyk kliniczny, psychodietetyk z wykształcenia i pasji, prelegentka licznych wykładów i warsztatów.

Ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach na specjalizacji dietetyka kliniczna oraz psychodietetyka uzyskując tytuł mgr. W kręgu jej zainteresowań znajduje się również coaching. Uczestniczka licznych kursów i konferencji naukowych, najważniejsze z nich to psychologia w dietetyce, dietetyka sportowa, czy też suplementacja osób aktywnych fizycznie. Ponadto uzyskała uprawnienia w zakresie przygotowania pedagogicznego, kończąc studia podyplomowe w tym zakresie w Gliwicach. Stale poszerza swoje umiejętności, bowiem wierzy, że sukces jej podopiecznych zależy od jej zaangażowania i wiedzy.

W pracy z pacjentem wykorzystuje elementy psychodietetyki oraz coachingu, ponieważ każda zmiana zachodzi w głowie. Przeciwniczka „diet cud” – propaguje wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. W swojej pracy stawia na edukację, tworzy indywidualne plany żywieniowe i pomaga zmienić nawyki swoich podopiecznych, co często skutkuje poprawą zdrowia, samopoczucia i odzyskania witalności oraz radości z życia. Na co dzień pracuje z osobami, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, osobami z zaburzeniami masy ciała, czy też wieloma jednostkami chorobowymi. W gabinecie spotyka się zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi, w tym tez z kobietami ciężarnymi i karmiącymi.

Miłośniczka sportu, w tym sportów wytrzymałościowo-siłowych, uwielbia też piesze wędrówki, jazdę na rowerze oraz inne formy aktywności fizycznej. Ponadto uwielbia gotować i eksperymentować w kuchni, po to by Wasze plany żywieniowe były nie tylko odpowiednio zbilansowane, ale też zaskakiwały smakiem i prostotą. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, ponieważ nie ma uniwersalnego schematu, który pozwoli każdemu odnieść taki sam sukces. W swojej pracy stawia na szczerość i maksimum zaangażowania, czego również wymaga od swoich podopiecznych.

 

Michał Winiarek – trener personalny i czynny zawodnik trójboju siłowego.

Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w najmłodszych latach trenując boks i piłkę nożną. Szybko jednak się przekonał jak ważny jest trening siłowy i funkcjonalny (cross trening), który przekłada się na poprawę sprawności motorycznej oraz wyników w każdym sporcie. Wraz z wiekiem postanowił zmienić priorytet wybierając jako główny cel zwiększenie najważniejszej cechy motorycznej jaką jest siła. Tak zaczęła się przygoda z dwubojem olimpijskim w klubie KS Polonia. Po pewnym czasie zafascynował się również trójbojem siłowym, który trenuje do  dziś. Przez okres szkoły średniej i początku studiów startował w zawodach trójboju siłowego raw i Eq (sprzętowego) z ramienia klubów zrzeszonych do Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS). Najważniejsze z tych zawodów to Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Mistrzostwa Akademickie i zawody dla niezrzeszonych, które wygrywał lub zdobywał medale. Swoją wiedzę pogłębiał studiując wychowanie fizyczne na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. W tym samym czasie zaczął trenować podnoszenie ciężarów w pierwszoligowym klubie KU AZS AJD . Po pewnym okresie w celu dalszego rozwoju przeszedł do UMLKS Radomsko, po czym wrócił do Częstochowy zostając trenerem w klubie podnoszenia ciężarów z 30-letnimi tradycjami KS Polonia, gdzie jego zawodnicy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski. Za swoje zasługi został wybrany wiceprezesem spraw sportowych. W przeciągu ostatnich lat uczestniczył w wielu szkoleniach i kursach mających na celu podniesienie swoich kwalifikacji oraz jakości prowadzonych zajęć.

Jest certyfikowanym trenerem z uprawnieniami: 

  • strength training specialist level 1
  • strength training specialist level 2
  • instruktora trójboju siłowego (Akademia KFD, Strength Coach Certification)
  • instruktor podnoszenia ciężarów
  • trenera personalnego
  • trenera kulturystyki
  • mobility- trening zdrowotny
  • kurs doradcy dietetycznego i dietetyki sportowej
  • trening siłowy dla kobiet
  • warsztaty z przysiadu, wyciskania i martwego ciągu (Akademia KFD, Strength Coach Certification)

Dodatkowo w kręgu jego zainteresowań znajduję się fizjoterapia i trening funkcjonalny typu crossfit. Prowadzi zajęcia z mobility oraz dwuboju olimpijskiego. Ponadto prowadzi indywidualne konsultacje dietetyczne  i robi plany treningowe i żywieniowe, które dostosowane są do możliwości i potrzeb jego podopiecznych. Oferuje pomoc w zwiększeniu wybranych cech motorycznych, testy motoryczne, testy dysbalansu mięśniowo-powięziowego, czy też pomoc w przygotowaniu do testów sprawnościowych do jednostek policji, straży pożarnej, wojska, egzaminów awf oraz zawodów, gdzie główną cechę odgrywa siła, szybkość, wytrzymałość i moc. Współpraca pomaga również zwiększyć kondycję, mobilność,  stabilizację centralną ciała i polepszyć samopoczucie. Oferuje również treningi personalne i grupowe. Jako trener nie uznaje oszustw i kompromisów. Jest w pełni zaangażowany, w zamian oczekując tego samego. Plany treningowe, jak i dietetyczne są zawsze dostosowane do indywidualnych predyspozycji klienta (nie ważne czy jesteś mistrzem świata czy dopiero zaczynasz przygodę ze sportem). Ciężka praca daje gwarancję osiągnięcia sukcesu.

www.michalwiniarek.pl

 

Patrycja Rybak – asystentka w gabinecie, dietetyk kliniczny, prowadzi bloga o pasji do aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania.

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, z wykształcenia dietetyk kliniczny. Wierzy, że zdrowe odżywianie i ruch zawsze dają efekty. Przeciwniczka wszelkich głodówek, bezpodstawnych diet eliminacyjnych. W jadłospisach stawia na smak i prostotę, ponieważ uważa, że dieta ma być częścią życia, a nie jego całością. Cały czas poszerza swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach czy warsztatach. Uważa, że odpowiednie podejście do żywienia daje sukces. Prywatnie pasjonatka zdrowego trybu życia, uwielbia sport – a w szczególności sporty siłowe i bieganie. Autorka bloga promującego zdrowe odżywianie i dietetyczne przepisy. Pokazuje w nim jak łatwo i smacznie przygotować posiłki w mniej niż 30 minut. Miłośniczka fotografii kulinarnej oraz… kawy!